Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová přivítala založení Fóra cestovního ruchu

Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová přivítala založení Fóra cestovního ruchu, které je nezávislou komunikační platformou pro koordinaci a prezentaci zájmů podnikatelů v cestovním ruchu, a to jak směrem do odvětví tak vně.
 
„Oceňuji, že v souladu s vládní koncepcí na roky 2014-2020 vznikl subjekt sdružující ty, kteří podnikají a působí v cestovním ruchu v České republice. Otevírá se diskuzní prostor a tedy i možnost sjednotit zásadní otázky a názory,  které souvisí  s podnikáním v cestovním ruchu.Určitě to povede ke snazší a efektivnější komunikaci ve spolupráci s naším ministerstvem, které má cestovní ruch v kompetenci,“ řekla ministryně Jourová.
 
Cílem Fóra cestovního ruchu je zkvalitnění spolupráce uvnitř odvětví cestovního ruchu a efektivnější prosazování nutných změn. Fórum cestovního ruchu je ustaveno v souladu s Koncepcí státní politiky cestovního ruchu v České republice na období 2014 až 2020, kterou naplňuje. Za vznikem Fóra stojí Asociace cestovních kanceláří České republiky, Svaz léčebných lázní ČR, Asociace hotelů a restaurací ČR a Asociace průvodců České republiky.
 
Zdroj: MMR